Säfva Ridklubb 2010-04-11
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2001-01-01 kl. 13:06
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två omgångar A:0 och A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två omgångar A:0 och A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A:1a - lagklass Allsvenskan Div III omg I Lag

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. A
56 anmälda, 45 startande, 12 placerade
Överdomare: Ulrika Von Knorring
Tävlingsledare: Kristina Söderlund
Banbyggare: Malin Klevebrand
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Jaquline ElghCasmera  
 Björklinge RFAcacio (ex Acagion) - Neapel047,80
1Julia MarklundPlay Truant  
 Frösåkers R 048,50
1Mayron SöderGready  
 Rönningens K&RKZoot Suit - Istraeki054,41
1Jeanette B-JohanssonOliv  
 Enköpings RKJalmood - Caliban045,79
1Frida JamesJolly Jumper  
 Lurbo Ridklubbokänd - okänd048,82
1Linda HellgrenLewa  
 Aros RSLooping - Good Future050,30
1Josefine PerssonLucardo  
 Tierps RKLancer III - Absatz049,22
1Sofia KrantzRodney  
 Enköpings RK 050,33
1Ronja SöderqvistDuo  
 Västerås RSDouceur - Dinard L050,11
1Sandra LarssonWildrose  
 Jump Club RSFPacific - Zeus052,44
1Lotta TenorLincoln SE  
 Säfva RidklubbLevantos II050,66
1Robin ErikssonCastello  
 Sigtunabygdens RFCastor - Gulliver044,09
1Lisa JohanssonStamina (8)  
 Björklinge RFStanford - Judex xx053,93
1Désirée EkvallLagavulin  
 Sigtunabygdens RFDávenir - Cortez048,62
1Susanne AnderssonGeneral Säva  
 Rönningens K&RKBorn quick - Vibrante050,36
1Ida KarlssonMerry Annbell  
 Salaortens RFTap In - Xanthe043,41
1Linda EdströmTimothy Boy  
 Jälla HSFHills Double xx - Alpen Fürst044,88
1Martina AssmundsonUnexpected Adder  
 Börje Sportklubb  - Pascal051,16
1Mikaela EllesjöVal´s Coromant  
 Lagga FKSpinway Corona RC 77 - Holiday Prince RC 23045,46
1Maria WennerholmVicki Ask  
 Uppsala PKLucky Light - Diamond045,58
1Angelica PorsinKalypso  
 Mariefreds RKTroll - Fantom II053,79
1Denise JohanssonEliza  
 Jälla HSFElectro - Robin Z052,36
1marielle pärnebjörkEstrella  
 Håbo Ridklubb 050,74
1Matilda BlomUpside Down  
 Lurbo Ridklubb 051,30
1Cecilia SvärdhZeunerts  
 Rönningens K&RKRobin Z - Palermo048,89
1Tilda WidegrenLaura Model  
 Säfva RidklubbLaurin - Modesto046,71
1Maja JonsonSekúr  
 Lurbo RidklubbSeverus - Uhland045,70
1Jessica ErikssonLa Toya  
 Enköpings RKLycky Light - Billion048,40
1Julia MarklundIsa Dora  
 Frösåkers RStanford - okänd048,50
 
30Josefin TenorCannon  
 Säfva RidklubbOkänd445,17
30Mikaela DahlstedtMunsboro Ritz  
 Håbo Ridklubb 447,60
30Johanna KolmMarinette  
 Tierps RKMaraton - Windwurf449,16
30Anne ÅlanderCharlie  
 Enköpings FRK 449,17
30Kajsa AnderssonCortina (SWB)  
 Jälla HSFCortus - Ciceron459,10
30Camilla BjörklundSjaket  
 Heby RFRaphael - Zeus449,82
30Emma HjälmWolhöjgaards Cor´neal  
 Håbo RidklubbCorlando460,74
30Sanna FrödinGolden Victory  
 Frösåkers ROkänd458,61
38Maria LarssonCisali  
 Rönningens K&RKInheritance - Lukas Town662,33
38Danielle BergmanJayzon McBell  
 Säfva RidklubbJanus RC71 - Dale Haze RC57666,30
40Camilla BeijerPocono Downs  
 Aros RSEnjoy Lavec - Tenor de Baune852,66
40Erika AspLebina  
 Säfva RidklubbLebus - Tammer Fors xx859,40
42Angelica ÅströmRolando ER  
 Katrinedals RFLandlord - Robin1481,03
43Susanna HoltbäckLynbrie Hooray Henry  
 Knivstaortens RKCascob Ceredig - Trevallion CometUte. 
43Emelie DawsonCornette Velvet  
 Rönningens K&RKTexas Express (US) - Crysta´s Star (US)Ute. 
43Jessica AnderssonWikunia  
 Tierps RKKondor - DziurawiecUte. 
 Irmeli FalkKeveta Monday  
 Bälinge RFB - Octaaf  
 Lina SödergrenUlf 18  
 Frösåkers RUssuri xx - Juon I  
 Katarina KarlssonGeronimo  
 Aros RSManderville - Marocco  
 Lill ErikssonMimmi  
 Björklinge RFExcall - Gassendi  
 Carolina AnderssonAndy  
 Lurbo Ridklubb   
 Frida AnderssonEscada  
 Lurbo Ridklubb   
 Matilda HedlinSandro so What  
 Enköpings RKSandro Hit - Grannox  
 Ellen AgemoEternell  
 Sigtunabygdens RFGuinness - Tolstoy  
 Anna-Karin Louie-yingBenoventa  
 Tierps RKBastejs - Vybornyj  
 Hannah AnderssonRitters Solo  
 Salaortens RFCapital Idea - Solo  
 Petra HanssonBlack Adder  
 Enköpings RKOkänd  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
23 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Ulrika Von Knorring
Tävlingsledare: Kristina Söderlund
Banbyggare: Malin Klevebrand
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Kristin ErikssonFlorence  
 Heby RFAngelheart044,22
1Sara PerssonOrmen Långe  
 Björklinge RFOramé - Aram KWPN 866048,05
1Rina RosengrenBouiusBraveheart  
 Södertörn Ryttarcenter TKFeliciano - Nizjini ox049,80
1Jessica BjällstamSkorpion (SWB)  
 Heby RFSzkopul - Shogun047,20
1Per SamuelssonAkrobat  
 Rönningens K&RK 049,71
1Tove ErikssonIndra av Basta  
 Björklinge RFSzkopul - Spectacular Tide xx051,68
1Kristin ErikssonBolivia  
 Heby RF 047,07
1Marie Broxe AnderssonLord Liberation  
 Uppsala PKLast Liberty - Prince Igor x046,17
 
9Angelica LarssonZaxon  
 Bälinge RFCinova - Odora446,06
9Lilian GustafssonVivaldi  
 Tierps RK 449,41
9Anna FolgeröLorelei (SWB)  
 Hamre RidklubbCasa Grande - Lucky Light448,60
9Kim JohanssonSir Charlie (SWB)  
 Salaortens RFChannon (SWB) - Marino449,27
9Annsofi BergquistZeppelin  
 Aros RSQuasimodo v/d molendreef - Jimtown448,78
14Jonna JohanssonCarma TH (SWB)  
 Säfva RidklubbCardento - Robin Z665,71
15Evelina NilssonKarelly (SWB)  
 Björklinge RFDon Charly - Gauguin de Lully964,78
16Amanda KastenholmMain Jack (SWB)  
 Aros RSAkribori - Maraton1570,62
17Frida KasesaluVranjes  
 Björklinge RFSzkopul - Waliant (SWB)1883,07
 Malin EklöfRamée de Chęne Féliz  
 Uppsala PKCagancho - Durgam xx  
 Vaylet PetterssonGreat Pleasure  
 Jump Club RSFCalido I - Modern Pleasure xx  
 Sabina WahlgrenNeron  
 Gimo RidklubbGranat - Nepos  
 Camilla PetterssonArezzo af Sörgård (SWB)  
 Trögds RFAkribori - Alpen Fürst  
 Andrea HermelinCosita  
 Heby RFCashman - Glockenklang  
 Jonna PerssonVamiro Van De Zuuthoeve  
 Jump Club RSFWunder Boy Van De Zuuthoeve - Randel-Z  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två omgångar A:0 och A:0 Avd. A
64 anmälda, 52 startande, 13 placerade
Överdomare: Ulrika Von Knorring
Tävlingsledare: Kristina Söderlund
Banbyggare: Malin Klevebrand
 
PlatsRyttareHästPremieOmgång 1Omgång 2 
 UppfödareHärstamningFelTidFelTidTotalt
1Linn EkbergAramis    
 Björklinge RFElmshorn - Mowgli042,49021,560
2Jessica ErikssonLa Toya    
 Enköpings RKLycky Light - Billion047,07022,390
3Caroline HolgermyrCoryal FW    
 Enköpings RKCortus - Landlord044,57024,250
4Linn LarssonKejnam    
 Heby RFCzandor - Karkas048,84024,300
5Linda NäsbomCorona    
 Björklinge RFCondor M - Flamingo044,95024,430
6Linnea WidegrenNotre Dame IV    
 Uppsala PKIrco Mena - Cardento046,65024,700
7Cornelia HermelinChera    
 Heby RFQuite Easy - Riboboy xx048,21024,830
8Angelica ÅströmRolando ER    
 Katrinedals RFLandlord - Robin049,52025,170
9Karolina JanssonRudolf    
 Jälla HSFLebus - Tabac046,68025,520
10Frida SöderYellow Ecstacy    
 Heby RFFeliciano - Judex xx049,09025,990
11Sandra LarssonWildrose    
 Jump Club RSFPacific - Zeus048,28026,160
12Josefine PerssonLucardo    
 Tierps RKLancer III - Absatz046,94026,370
13Kristina BokströmSelena van het Hoge Schier    
 Sigtunabygdens RFHamilton - Legaat048,32026,390
 
14Marie MondrothMr.Hi-Tech (SWB)    
 Trögds RFMarwin - Imperial048,45028,350
15My AlmqvistLaptop Memory    
 Lurbo RidklubbLaptop - Archipel049,22030,820
16Lill ErikssonMimmi    
 Björklinge RF 053,12031,680
17Erika AnderssonMacho    
 Lagga FKCastanje - Pepé 747054,46427,114
18Frida AnderssonEscada    
 Lurbo Ridklubb 050,19429,364
19Ingrid PerssonLola E    
 Uppsala PKPartisan II053,20429,764
20Magnus BergströmHerman    
 Bälinge RFStrong Statement xx - Utrillo047,85438,634
21Andrea HermelinPamona    
 Heby RFColino - Pion047,48543,205
22Emilie WassKalle E    
 Uppsala PKPartisan II - Ganesco047,15832,348
23Ida KarlssonMerry Annbell    
 Salaortens RFTap In - Xanthe440,66  4
24Maja JonsonSekúr    
 Lurbo RidklubbSeverus - Uhland443,20  4
25Linda Wörlen - SylsjöBetty Boop    
 Märsta RidklubbBourbon - Ganesco444,06  4
26Katarina RedefalkAmazing Joy    
 Enköpings RKArtist - Spotlite Lobell444,27  4
27Sofie WereliusMacy Gray (46)    
 Håbo RidklubbMarco Mitras - Singapore444,80  4
28Lotta TenorLincoln SE    
 Säfva RidklubbLevantos II444,82  4
29Frida HäggkvistFlybo Souvenir    
 Frösåkers RStrong Statement xx - Pirat445,89  4
30Katarina KarlssonGeronimo    
 Aros RSManderville - Marocco446,31  4
31Linda Li EkbomToscana    
 Heby RFOsmium - Haarlem446,84  4
32Jessica BjällstamLittle Creek´s Balucca    
 Heby RFAmall - Okänd447,01  4
33Gabriella Eriksson LindbergCalypso    
 Jälla HSFCortez - Romeo447,42  4
34Sara KarlssonPeak Trophy    
 Jälla HSFPik Trumpf - Pascal448,22  4
35Mathilda LindholmLittle Darco Shurland    
 Sigtunabygdens RFDarco448,42  4
36Angelica PorsinKalypso    
 Mariefreds RKTroll - Fantom II449,70  4
37Ulrika AlbrektssonCrescendo    
 Lagga FKTurban Rose - Illum450,79  4
38Malin EricssonMarco Polo    
 Heby RF 451,03  4
39Jennifer OlssonKortezze    
 Aros RSCortez - Helwan451,30  4
40Lisa JohanssonStamina (8)    
 Björklinge RFStanford - Judex xx452,32  4
41Frida JamesJolly Jumper    
 Lurbo Ridklubbokänd - okänd771,72  7
42Johanna KolmMarinette    
 Tierps RKMaraton - Windwurf848,82  8
43Anne ÅlanderCharlie    
 Enköpings FRK 850,58  8
44Josefine ErikssonLili-Marlene    
 Uppsala PK 862,63  8
45Ronja SöderqvistDuo    
 Västerås RSDouceur - Dinard L966,46  9
46Jennie HelgezonCrothon    
 Frösåkers RTriumf - Marino1249,65  12
47Emilia KrügerAmadeus    
 Trögds RFMarwin - Gondoljär1364,28  13
48Julia FalckAghera    
 Lurbo RidklubbCortez - FarnikUte.    
48Maria LarssonCisali    
 Rönningens K&RKInheritance - Lukas TownUte.    
48Ida HenrikssonLamar    
 Katrinedals RFAnart - GulliverUte.    
48Mika CiszukPride Collector    
 Lagga FKPride Farming - PershingUte.    
48Maria Harjuniemi PetterssonLapras    
 Enköpings RKOrchis Morio*Ute.    
 Susanne AnderssonGeneral Säva    
 Rönningens K&RKBorn quick - Vibrante     
 Elin LundgrenMunsboro Syl    
 Aros RSOkänd - okänd     
 Carolina AnderssonAndy    
 Lurbo Ridklubb      
 Jessica AnderssonWikunia    
 Tierps RKKondor - Dziurawiec     
 Madeleine MyrbergSara Gold I    
 Heby RFLuron - Primo     
 Lottie AndrénKimono    
 Lurbo RidklubbOkänd     
 Elisabeth AnderssonAmulett    
 Aros RSLandlord - Ciceron     
 Jeanette B-JohanssonOliv    
 Enköpings RKJalmood - Caliban     
 Malin LarssonAmbra    
 Bälinge RFChess - Caracas     
 Josefin TenorKasper    
 Säfva Ridklubb      
 Anette SvärdPhilipp Nikito (SWB)    
 Bälinge RFPepe - Jaguar     
 Alexandra ErikssonDream On NQ    
 Lurbo RidklubbLavirco - Robin Z     
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
16 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulrika Von Knorring
Tävlingsledare: Kristina Söderlund
Banbyggare: Malin Klevebrand
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Per SamuelssonAkrobat  
 Rönningens K&RK 048,30
1Tove ErikssonIndra av Basta  
 Björklinge RFSzkopul - Spectacular Tide xx047,77
1Frida KasesaluVranjes  
 Björklinge RFSzkopul - Waliant (SWB)045,75
1Madelen HöglundWay To Paradise  
 Gävle RSWind Dancer - Paradiesvogel045,17
1Lilian GustafssonVivaldi  
 Tierps RK 046,65
1Marie Broxe AnderssonLord Liberation  
 Uppsala PKLast Liberty - Prince Igor x044,50
 
7Kristin ErikssonBolivia  
 Heby RF 446,00
7Rina RosengrenBouiusBraveheart  
 Södertörn Ryttarcenter TKFeliciano - Nizjini ox445,59
7Jonna JohanssonCarma TH (SWB)  
 Säfva RidklubbCardento - Robin Z446,50
10Sophie EngHelado  
 Frösåkers Rspinning world - woodman1246,29
11Kristin ErikssonFlorence  
 Heby RFAngelheart2688,21
12Amanda KastenholmMain Jack (SWB)  
 Aros RSAkribori - MaratonUtg. 
 Sabina WahlgrenNeron  
 Gimo RidklubbGranat - Nepos  
 Andrea HermelinCosita  
 Heby RFCashman - Glockenklang  
 Malin EklöfRamée de Chęne Féliz  
 Uppsala PKCagancho - Durgam xx  
 Jonna PerssonVamiro Van De Zuuthoeve  
 Jump Club RSFWunder Boy Van De Zuuthoeve - Randel-Z  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A:1a - lagklass Allsvenskan Div III omg I Lag
15 startande lag
Banbyggare: Malin Klevebrand
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Sigtunabygdens RFLag 150162,31097,87
 Annica
 
 Robin ErikssonCastello052,12042,10 
 Linnea LundströmUlla454,04033,59 
 Kristina BokströmSelena van het Hoge Schier056,69032,19 
 Mathilda LindholmLittle Darco Shurland053,50032,09 
2Jälla HSFLag 140167,468117,61
 Anette Stafring
 
 Kajsa AnderssonCortina (SWB)859,00447,64 
 Gabriella Eriksson LindbergCalypso055,69437,46 
 Sara KarlssonPeak Trophy054,79441,28 
 Karolina JanssonRudolf056,98038,87 
3Heby RFLag 120174,1113124,58
 Sofie Söder
 
 Cornelia HermelinChera057,53433,27 
 Frida SöderYellow Ecstacy058,381556,83 
 Malin EricssonMarco Polo463,36554,40 
 Linn LarssonKejnam058,20436,91 
4Björklinge RFLag 74162,01  
 Annelie Elgh
 
 Jaquline ElghCasmera056,25   
 Lill ErikssonMimmi577,80   
 Linda NäsbomCorona454,58   
 Linn EkbergAramis051,18   
5Uppsala PKLag 24167,88  
 Ulrika Pernler
 
 Maria WennerholmVicki Ask449,34   
 Ingrid PerssonLola E061,70   
 Linnea WidegrenNotre Dame IV056,84   
 Emilie WassKalle E473,10   
6Lurbo RidklubbLag 54182,91  
 Hannah Eriksson
 
 Matilda BlomUpside Down059,15   
 Julia FalckAghera3774,00   
 Frida AnderssonEscada461,98   
 My AlmqvistLaptop Memory061,78   
7Aros RSLag 84185,13  
 Elin Ehrengren
 
 Linda HellgrenLewa053,10   
 Camilla BeijerPocono Downs466,64   
 Katarina KarlssonGeronimo869,77   
 Jennifer OlssonKortezze065,39   
8Rönningens K&RKLag 138185,06  
 Saga Wolgers
 
 Emelie DawsonCornette Velvet3774,00   
 Susanne AnderssonGeneral Säva458,30   
 Mayron SöderGready065,33   
 Cecilia SvärdhZeunerts461,43   
9Enköpings RKLag 1012169,14  
 Gunilla Hansson
 
 Maria Harjuniemi PetterssonLapras3774,00   
 Sofia KrantzRodney457,84   
 Jeanette B-JohanssonOliv456,93   
 Caroline HolgermyrCoryal FW454,37   
10Lagga FKLag 113188,7  
 Sofia Andersson
 
 Mika CiszukPride Collector3774,00   
 Ulrika AlbrektssonCrescendo054,98   
 Erika AnderssonMacho059,06   
 Mikaela EllesjöVal´s Coromant1374,66   
11Säfva RidklubbLag 920193,35  
 Nina Brunstedt
 
 Tilda WidegrenLaura Model3774,00   
 Josefin TenorCannon454,15   
 Erika AspLebina866,52   
 Danielle BergmanJayzon McBell872,68   
12Frösåkers RLag 325196,84  
 Cattis Helgezon
 
 Frida HäggkvistFlybo Souvenir056,49   
 Sanna FrödinGolden Victory1775,14   
 Jennie HelgezonCrothon865,21   
 Lina SödergrenUlf 183774,00   
13Trögds RFLag 437188,68  
 Camilla Pettersson
 
 Emilia KrügerAmadeus054,59   
 Mattias VannergårdRamona3774,00   
 Marie MondrothMr.Hi-Tech (SWB)060,09   
14Bälinge RFLag 649192,56  
 Lotta Larsson
 
 Irmeli FalkKeveta Monday3774,00   
 Anette SvärdPhilipp Nikito (SWB)1261,48   
 Magnus BergströmHerman057,08   
15Håbo RidklubbLag 1162215,73  
 Penny R Pearce
 
 Emma HjälmWolhöjgaards Cor´neal3774,00   
 Mikaela DahlstedtMunsboro Ritz1265,91   
 marielle pärnebjörkEstrella1375,82   
 Sofie WereliusMacy Gray (46)3774,00   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport