Säfva Ridklubb 2010-10-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-10-17 kl. 20:12
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1
Klass 2b - Dressyr Lätt A:1 Lag

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1
43 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Tävlingsledare: Inger Wilén
Domare C: Jeanette Nyman-Nilsson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Erika Asp Skjoldhöjs Cassini   210 210 72,414
  Säfva Ridklubb Casino - Claudie Damsgård 1  
2 Emelie Gustavsson Nannina   206 206 71,034
  Frösåkers R Gotcha - Gondolier 2  
3 Catrine Lindström Penso Positivo   203 203 70,000
  Harbo-ortens RS Panasso - Legat 3  
4 Malin Münger Aqvarell of C G   191 191 65,862
  Lurbo Ridklubb Warsteiner - Bamtung 4  
5 Karolina Engström-Medén Candy   188 188 64,828
  Uppsala PK Campari M - Columbus xx 5  
6 Rebecca Angeldahl Goliath   187 187 64,483
  Uppsala PK Okänd - okänd 6  
6 Evelyn Kyrk Höjvangens Skjöld   187 187 64,483
  Säfva Ridklubb Diplomat - Dux 6  
8 Elisabet Boukaras Joyster   186 186 64,138
  Upplands-Västmanl. FK Pablo - Racot 8  
9 Tilda Widegren Allison   185 185 63,793
  Säfva Ridklubb Alexson D - Uskudar des Malais 9  
10 Jenny Öhlin Skywalker xx   183 183 63,103
  Jälla HSF Le Mans xx - Bold Irish xx 10  
 
11 Malin Eklöf Ramée de Chêne Féliz   181 181 62,414
  Uppsala PK Cagancho - Durgam xx 11  
12 Linda Kirkesäther Lambourgini   180 180 62,069
  Lurbo Ridklubb Testarossa - Herkules 12  
13 Jennie Melin Farah Diba   179 179 61,724
  Björklinge RF Okänd - Okänd 13  
13 Malin Sennhed Cognac d'Argent (SWB)   179 179 61,724
  Knivstaortens RK Silvano - Looping 13  
13 Anna Jernlund Lotos   179 179 61,724
  Uppsala PK Budrys - Einklang 13  
16 Julia Krabbe Pyrramus   177 177 61,034
  Lurbo Ridklubb Irco Marco - Hertigen 16  
17 Alexandra Söderström Dexter   176 176 60,690
  Aros RS D-Day - Jazz 17  
18 Carolina Andersson Kimono   175 175 60,345
  Lurbo Ridklubb Okänd 18  
19 Linn Gaddefors King´s Nimbus   173 173 59,655
  Lurbo Ridklubb   19  
20 Karin Nordqvist Samurai (SWB)   172 172 59,310
  Säfva Ridklubb Saigon (ex Swingo) - Castello 20  
21 Hanna Byström Luan 4   168 168 57,931
  Uppsala PK Landor S - Graf Grannus 21  
21 Anna Unnebo Santana   168 168 57,931
  Enköpings RK Aldebaran VI - Viggen RC30 21  
23 Erika Melin Azur de Granat   167 167 57,586
  Aros RS Azur de Paulstra - Grandissimo 23  
23 Hillevi Wijk Danny Brown   167 167 57,586
  Håbo Ridklubb Danny Wilde - Zeus 23  
25 Frida Andersson Escada   164 164 56,552
  Lurbo Ridklubb   25  
26 Therese Asplund-Åström Olivia (72) (SWB)   159 159 54,828
  Säfva Ridklubb Cortez - Lombard 26  
26 Kajsa Tibbling Midori (F. 2)   159 159 54,828
  Aros RS Don Primero - Midt-West Ibi-Light 26  
26 Johanna Brolin Astrada (23) (SWB)   159 159 54,828
  Börje Sportklubb Briar - Edinburg 26  
29 Sara Husén Lili Marlene   157 157 54,138
  Uppsala PK D-Day - Chapman 29  
30 Sofia Litsesiö Miramis   153 153 52,759
  Uppsala PK Samurai ox 30  
31 Elin Ehrengren Santal (SWB)   151 151 52,069
  Aros RS Saigon (ex Swingo) - Favorit 31  
32 Susanna Sjögren-Olarsbo Eleiza   148 148 51,034
  Jälla HSF Electro - Robin Z 32  
33 Frida Kasesalu Vranjes   146 146 50,345
  Björklinge RF Szkopul - Waliant (SWB) 33  
34 My Samuelsson Alfredo   145 145 50,000
  Uppsala PK Okänd - Okänd 34  
35 Mikaela Ellesjö Val´s Coromant   139 139 47,931
  Lagga FK Spinway Corona RC 77 - Holiday Prince RC 23 35  
36 Madeleine Avermalm Calypso   136 136 46,897
  Jälla HSF Cortez - Romeo 36  
36 Jenny Ohlsson Utopia (72) (SWB)   136 136 46,897
  Uppsala PK Szkopul - Umido 36  
38 Veronica Karlsson Wilma   130 130 44,828
  Knivstaortens RK Warsteiner (SWB) - Music Streak xx 38  
39 Frida Roos Cortina     0  
  Jälla HSF Cortus - Ciceron    
  Annette Ferm Caracco FLB        
  Björklinge RF Caresino - Acobat II    
  Christina Johansson Maaike van Swichum        
  Björklinge RF Brend 413 - Folkert 353    
  Ulf Gyllenhager Elisabeth        
  Segersta SR Okänd    
  Gabriella Pernler Clandestino        
  Uppsala PK Highlight - Cardento    
 
till toppen

Klass 2b - Dressyr Lätt A:1 Lag
40 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Överdomare: Jeanette Nyman-Nilsso
Tävlingsledare: Inger Wilén
Domare C: Anette Simson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Kajsa Tibbling Midori (F. 2)   270 270 71,053
  Aros RS (1) Don Primero - Midt-West Ibi-Light 1  
2 Karolina Engström-Medén Candy   258 258 67,895
  Uppsala PK (1) Campari M - Columbus xx 2  
3 Jenny Öhlin Skywalker xx   255 255 67,105
  Jälla HSF (1) Le Mans xx - Bold Irish xx 3  
4 Niina Kangas Impreza (48) (SWB)   249 249 65,526
  Nykyrka RK Maraton - Herkules 4  
5 Emelie Gustavsson Nannina   247 247 65,000
  Frösåkers R (1) Gotcha - Gondolier 5  
6 Catrine Lindström Penso Positivo   244 244 64,211
  Harbo-ortens RS Panasso - Legat 6  
7 Mia Salwey Wal de Mar   242 242 63,684
  Knivstaortens RK (1) Remember (ex Ranco) - Marduk 7  
7 Saga Ström Coriander N   242 242 63,684
  Aros RS (1) Cortez - Utrillo 7  
9 Rebecca Angeldahl Goliath   238 238 62,632
  Uppsala PK (1) Okänd - okänd 9  
10 Linnea Widegren Clandestino   237 237 62,368
  Uppsala PK Highlight - Cardento 10  
10 Linda Kirkesäther Lambourgini   237 237 62,368
  Lurbo Ridklubb (1) Testarossa - Herkules 10  
 
12 Erika Asp Skjoldhöjs Cassini   235 235 61,842
  Säfva Ridklubb (1) Casino - Claudie Damsgård 12  
13 Malin Münger Aqvarell of C G   233 233 61,316
  Lurbo Ridklubb (1) Warsteiner - Bamtung 13  
14 Erika Melin Azur de Granat   228 228 60,000
  Aros RS (1) Azur de Paulstra - Grandissimo 14  
14 Anna Jernlund Lotos   228 228 60,000
  Uppsala PK (1) Budrys - Einklang 14  
14 Sandra Stigenskog Hällebys Ewald   228 228 60,000
  Knivstaortens RK (1) Pamir 1765 - Haugtin 1751 14  
17 Carolina Andersson Kimono   225 225 59,211
  Lurbo Ridklubb (1) Okänd 17  
17 Therese Asplund-Åström Olivia (72) (SWB)   225 225 59,211
  Säfva Ridklubb (1) Cortez - Lombard 17  
19 Susanna Sjögren-Olarsbo Eleiza   224 224 58,947
  Jälla HSF (1) Electro - Robin Z 19  
20 Malin Sennhed Cognac d'Argent (SWB)   223 223 58,684
  Knivstaortens RK (1) Silvano - Looping 20  
21 Tilda Widegren Allison   218 218 57,368
  Säfva Ridklubb (1) Alexson D - Uskudar des Malais 21  
22 Katrin Berlin Wempe van de Kampert   215 215 56,579
  Björklinge RF Flemmingh - Triton 22  
22 Johanna Lundkvist Pyrramus   215 215 56,579
  Lurbo Ridklubb (1) Irco Marco - Hertigen 22  
22 Sara Husén Lili Marlene   215 215 56,579
  Uppsala PK (1) D-Day - Chapman 22  
22 Evelyn Kyrk Höjvangens Skjöld   215 215 56,579
  Säfva Ridklubb (1) Diplomat - Dux 22  
26 Mie Nygren Baron de Ley   214 214 56,316
  Lagga FK (1) Lord Albert - Irco Marco 26  
26 Frida Häggkvist Flybo Souvenir   214 214 56,316
  Frösåkers R (1) Strong Statement xx - Pirat 26  
28 Jennie Melin Farah Diba   211 211 55,526
  Björklinge RF Okänd - Okänd 28  
29 Alexandra Söderström Dexter   209 209 55,000
  Aros RS (1) D-Day - Jazz 29  
30 Frida Roos Cortina   197 197 51,842
  Jälla HSF (1) Cortus - Ciceron 30  
31 Sofia Andersson Caisa   195 195 51,316
  Lagga FK (1)   31  
32 Christina Grönvik August (SWB)   191 191 50,263
  Upplands-Västmanl. FK Oldtimer xx - Magini 32  
33 Anna Hedqvist Caius   190 190 50,000
  Björklinge RF Amiral - Okänd 33  
34 Veronica Karlsson Wilma   189 189 49,737
  Knivstaortens RK (1) Warsteiner (SWB) - Music Streak xx 34  
35 Lena Eriksson Im Lovely   187 187 49,211
  Frösåkers R (1) Rebel Z - I Love You (Angl.n.) 35  
36 Mikaela Ellesjö Val´s Coromant   186 186 48,947
  Lagga FK (1) Spinway Corona RC 77 - Holiday Prince RC 23 36  
37 Lisa Karlsson Cat's Cool King   180 180 47,368
  Lagga FK (1) Okänd - okänd 37  
38 Madeleine Avermalm Calypso   162 162 42,632
  Jälla HSF (1) Cortez - Romeo 38  
39 Catarina Helgezon Crothon     0  
  Frösåkers R (1) Triumf - Marino    
  Rebecca Barwich Siem        
  RK 4 Ben Renovo - Balmoral    
 
till toppen

Klass 2b - Dressyr Lätt A:1 Lag
8 startande lag
Domare C: Anette Simson
 
Plats Uppfödare Lagnr Procent
    Lagledare
      Ryttare Häst Summa  
1 Aros RS Lag 1 64,912
    Elin Ehrengren
 
      Kajsa Tibbling Midori (F. 2) 71,053  
      Saga Ström Coriander N 63,684  
      Erika Melin Azur de Granat 60,000  
      Alexandra Söderström Dexter 55,000  
2 Uppsala PK Lag 1 63,509
    Ulrika Pernler
 
      Karolina Engström-Medén Candy 67,895  
      Rebecca Angeldahl Goliath 62,632  
      Anna Jernlund Lotos 60,000  
      Sara Husén Lili Marlene 56,579  
3 Lurbo Ridklubb Lag 1 60,965
    Ingela Pettersson
 
      Linda Kirkesäther Lambourgini 62,368  
      Malin Münger Aqvarell of C G 61,316  
      Carolina Andersson Kimono 59,211  
      Johanna Lundkvist Pyrramus 56,579  
4 Knivstaortens RK Lag 1 60,789
    Viveka Stolt
 
      Mia Salwey Wal de Mar 63,684  
      Sandra Stigenskog Hällebys Ewald 60,000  
      Malin Sennhed Cognac d'Argent (SWB) 58,684  
      Veronica Karlsson Wilma 49,737  
5 Säfva Ridklubb Lag 1 59,474
    Evelyn Kyrk
 
      Erika Asp Skjoldhöjs Cassini 61,842  
      Therese Asplund-Åström Olivia (72) (SWB) 59,211  
      Tilda Widegren Allison 57,368  
      Evelyn Kyrk Höjvangens Skjöld 56,579  
6 Jälla HSF Lag 1 59,298
    Liza Öjetoft
 
      Jenny Öhlin Skywalker xx 67,105  
      Susanna Sjögren-Olarsbo Eleiza 58,947  
      Frida Roos Cortina 51,842  
      Madeleine Avermalm Calypso 42,632  
7 Frösåkers R Lag 1 56,842
    Catarina Helgezon
 
      Emelie Gustavsson Nannina 65,000  
      Frida Häggkvist Flybo Souvenir 56,316  
      Lena Eriksson Im Lovely 49,211  
      Catarina Helgezon Crothon    
8 Lagga FK Lag 1 52,193
    Sofia Andersson
 
      Mie Nygren Baron de Ley 56,316  
      Sofia Andersson Caisa 51,316  
      Mikaela Ellesjö Val´s Coromant 48,947  
      Lisa Karlsson Cat's Cool King 47,368  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport