Säfva Ridklubb 2010-07-04
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-07-07 kl. 18:57
Klass 1 - Hoppning 0.95 bed. Clear Round
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Stilhoppning Semifinal Lamicell cup Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.95 bed. Clear Round
33 anmälda, 29 startande, 11 placerade
Överdomare: Ulla Andersson
Tävlingsledare: Karin Eriksson
Banbyggare: Malin Klevebrand
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Louise ThomssonSilver Mermaid  
 Djursholms RKBugatti Hilltop - Eminent050,89
1Tilda WidegrenLaura Model  
 Säfva RidklubbLaurin - Modesto047,11
1Cassandra HaakeLeon S  
 Salaortens RFPion - Renovo053,38
1Sara HagströmDe la Chique  
 Björklinge RFDe la Gardie - Ceylon054,86
1Jennie HedengrenZolo Vera (SWB)  
 Uppsala PKOrlando - Cortez046,24
1Lena MalmströmSam´s Maverick  
 Björklinge RFSambesi - Mozart049,12
1Elin LundgrenMunsboro Syl  
 Aros RSOkänd - okänd051,42
1Cecilia SvärdhZeunerts  
 Rönningens K&RKRobin Z - Palermo042,40
1Ronja SöderqvistDuo  
 Västerås RSDouceur - Dinard L049,77
1Tilda WidegrenLebina  
 Säfva RidklubbLebus - Tammer Fors xx042,92
1Sofia LöfgrenHanssonGood Girl  
 Enköpings RKCanaster I - Inselfürst048,38
 
12Daniella DahlSchappaquiddy  
 Salaortens RFLeuthen - Racot444,89
12Ida KarlssonMerry Annbell  
 Salaortens RFTap In - Xanthe449,61
12Johanna KolmMarinette  
 Tierps RKMaraton - Windwurf448,46
12Pernilla ErikssonBlanzeflor Fox xx  
 Tierps RKStrong Statement xx - Diaghlyphard xx448,20
12Anna HedqvistHokus Pokus  
 Björklinge RFElmshorn - Jaguar449,89
17Katarina ErikssonGrevinnan  
 Umeå RFOkänd874,16
17Jörgen GustavsonP. Happy Boy  
 Stockholms FKFeliciano - Torboldt848,75
17Camilla ForsbergIris  
 Vänsta RFTurban Rose - Ciceron858,24
20Elisabeth ElanderLittle Canon (SWB)  
 Heby RFLast Liberty - Little Boy1277,14
20Sabina WahlgrenNeron  
 Gimo RidklubbGranat - Nepos1277,00
22Karolina GustavsonHappy Day  
 PlönningeryttarnaSteinbeck - Golden Day2194,93
23Lisa JohanssonStamina (8)  
 Björklinge RFStanford - Judex xx23102,86
24Michaela ThomssonQuite Wild  
   Ute. 
24Linnea HoffstenNalle Puh  
 Enköpings RK Ute. 
24Josefina Sörholm RamstedtJanina  
 Gimo RidklubbMagini - SlabangUte. 
24Emelie DawsonCornette Velvet  
 Rönningens K&RKTexas Express (US) - Crysta´s Star (US)Ute. 
24Elisabeth ElanderLeo  
 Heby RFTornesch - ElmshornUte. 
24Kerstin JohanssonSolitär (SWB)  
 Heby RFSanta Cruz VDL - Beach BoyUte. 
 Kerstin JohanssonCandela (SWB)  
 Heby RFPoet - Ganesco  
 Isabelle BorinCreme Caremelle  
 Strömsholms RSFKing´s Crusader - Rhett Butler  
 Jennica RosanderAgalonka  
 Enköpings FRKPaganini - Kimberley  
 Rebecca BlocherHebron (SWB)  
 Enköpings RKNew Balance - Master  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
34 anmälda, 31 startande, 8 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Yasmine RygaardDiva Van De Molenberg   
 Lurbo RidklubbTriomphe De Muze - Feinschnitt I Van De Richter041,79023,01
2Anna HedqvistHokus Pokus   
 Björklinge RFElmshorn - Jaguar051,61023,86
3Tilda WidegrenLebina   
 Säfva RidklubbLebus - Tammer Fors xx043,39024,82
4Camilla ForsbergIris   
 Vänsta RFTurban Rose - Ciceron047,30025,18
5Gunnar CederbergHerr Primör   
 Börje SportklubbDon Primero - Windwurf046,90025,79
6Sara HagströmDe la Chique   
 Björklinge RFDe la Gardie - Ceylon054,80026,36
7Elin LundgrenMunsboro Syl   
 Aros RSOkänd - okänd049,26026,79
8Lill ErikssonMimmi   
 Björklinge RFExcall - Gassendi046,75027,00
 
9Paulina WallinCharonne   
 Tierps RKCortez - Landlord051,78027,57
10Emma OlssonNSB Turbo   
 Salaortens RFTurban Rose - Pik Trumpf054,50028,96
11Sofia LöfgrenHanssonGood Girl   
 Enköpings RKCanaster I - Inselfürst052,47029,59
12Katarina ErikssonGrevinnan   
 Umeå RFOkänd055,00030,17
13Karolina GustavsonHappy Day   
 PlönningeryttarnaSteinbeck - Golden Day050,54033,06
14Rebecca BlocherHebron (SWB)   
 Enköpings RKNew Balance - Master050,67034,91
15Susanna RosenbackZan Miguel   
 Heby RFCheval Sansibar - Um Said xx047,12422,25
16Ronja SöderqvistDuo   
 Västerås RSDouceur - Dinard L050,09427,43
17Pernilla ErikssonBlanzeflor Fox xx   
 Tierps RKStrong Statement xx - Diaghlyphard xx050,84838,44
18Lena MalmströmSam´s Maverick   
 Björklinge RFSambesi - Mozart446,37  
19Josefin TenorKasper   
 Säfva Ridklubb 448,38  
20Lena MalmströmSpread Eagle TL   
 Björklinge RFStrong Statement xx - Stanford450,08  
21Anette DanielssonAzalea   
 Aros RSAcagion - Ciceron457,32  
22Johanna KolmMarinette   
 Tierps RKMaraton - Windwurf457,50  
23Cassandra HaakeLeon S   
 Salaortens RFPion - Renovo564,70  
24Ida KarlssonMerry Annbell   
 Salaortens RFTap In - Xanthe566,14  
25Cecilia SvärdhZeunerts   
 Rönningens K&RKRobin Z - Palermo847,75  
26Louise ThomssonSilver Mermaid   
 Katrinedals RFBugatti Hilltop - Eminent852,89  
27Daniella DahlSchappaquiddy   
 Salaortens RFLeuthen - Racot1245,73  
28Sabina WahlgrenNeron   
 Gimo RidklubbGranat - Nepos2095,89  
29Mikael LindbergTelectra de Schoenefeld   
 Stockholms FKElectro - Zaandam2164,66  
30Lisa JohanssonStamina (8)   
 Björklinge RFStanford - Judex xxUte.   
30Maria WennerholmVicki Ask   
 Uppsala PKLucky Light - DiamondUte.   
 Linnea HoffstenNalle Puh   
 Enköpings RK     
 Emelie DawsonCornette Velvet   
 Rönningens K&RKTexas Express (US) - Crysta´s Star (US)    
 Michelle BedrupLias   
 Björklinge RFBujak - Dolus    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
6 anmälda, 3 startande, 1 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Isabelle BorinCreme Caremelle  
 Strömsholms RSFKing´s Crusader - Rhett Butler048,28
1Jennie HedengrenZolo Vera (SWB)  
 Uppsala PKOrlando - Cortez045,69
 
 Camilla EkmanZantiago  
 Heby RFZephyr (SWB) - Troll  
 Jessica BjällstamSkorpion (SWB)  
 Heby RFSzkopul - Shogun  
 Marie Broxe AnderssonLord Liberation  
 Uppsala PKLast Liberty - Prince Igor x  
 Tilda WidegrenLaura Model  
 Säfva RidklubbLaurin - Modesto  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
13 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linda JohanssonLaios   
 Heby RFLandlord - Feliciano053,03026,53
2Yasmine RygaardDiva Van De Molenberg   
 Lurbo RidklubbTriomphe De Muze - Feinschnitt I Van De Richter051,89026,75
2Lena MalmströmSpread Eagle TL   
 Björklinge RFStrong Statement xx - Stanford054,75026,75
 
4Paulina WallinCharonne   
 Tierps RKCortez - Landlord063,75028,52
5Gunnar CederbergHerr Primör   
 Börje SportklubbDon Primero - Windwurf058,29029,80
6Emma ErikssonCordia   
 Jump Club RSFCortez - Hertigen888,00  
7Josefin TenorKasper   
 Säfva Ridklubb 1671,58  
8Emma OlssonNSB Turbo   
 Salaortens RFTurban Rose - Pik Trumpf21109,79  
9Gunnar CederbergCharline VI   
 Börje SportklubbAmpere - BrabantUte.   
 Michelle BedrupLias   
 Björklinge RFBujak - Dolus    
 Linda ErikssonMimmi   
 Björklinge RFExcall - Gassendi    
 Maria WennerholmVicki Ask   
 Uppsala PKLucky Light - Diamond    
 Maria StracheFinale de Liberté   
 Sigtunabygdens RFLast Liberty - Prince Igor x    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
4 anmälda, 1 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Kerstin JohanssonCupido  
 Heby RFCuper - Lucky Light461,45
 Marie Broxe AnderssonLord Liberation  
 Uppsala PKLast Liberty - Prince Igor x  
 Camilla EkmanZantiago  
 Heby RFZephyr (SWB) - Troll  
 Jessica BjällstamSkorpion (SWB)  
 Heby RFSzkopul - Shogun  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Stilhoppning Semifinal Lamicell cup Avd. A
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Susanna RosenbackZan Miguel  
 Heby RFCheval Sansibar - Um Said xx51,554,28
2Erika SvanhemHamlet  
 Aros RSElectro - Abbe4965,15
2Sara CederbergTezz  
 Börje SportklubbChicago Z (avelsvärderad) - Cortez4956,28
 
4Linda JohanssonLaios  
 Heby RFLandlord - Feliciano46,555,37
5Gunnar CederbergCharline VI  
 Börje SportklubbAmpere - Brabant45,553,69
6Emma ErikssonCordia  
 Jump Club RSFCortez - Hertigen4278,19
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport